ПРОТОКОЛ №7
засідання педагогічної ради
Розаліївського ліцею
Узинської міської ради Київської області
від 30.08.2023 року №7
Присутні – 20
Відсутні – 1
Голова педради – директор Голуб Петро Фролович
Секретар – Попова Людмила Петрівна
Порядок денний
1. Обрання секретаря педради.
2. Про підсумки роботи Розаліївського ліцею у 2022-2023 н.р. в умовах правового режиму воєнного стану та завдання на 2023-2024 н.р., спрямовані на забезпечення функціонування та розвиток закладу, збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
3. Про затвердження структури 2023-2024 н.р.
4. Про вибір форми організації освітнього процесу у 2023-2024 н.р.
5. Про затвердження річного Плану роботи ліцею, режиму роботи ліцею.
6. Про схвалення Освітньої програми закладу на 2023-2024 н.р.
7. Про організацію навчання учнів за інклюзивною формою навчання.
8. Про педагогічні особливості навчання в 5-6-х класах Нової української школи. Про затвердження навчальних програм з навчальних дисциплін для 5-6-их класів НУШ.
9. Про оцінювання учнів в 1-4, 5-6-их класах НУШ.Оцінювання результатів навчання учнів 5,6 класу в освітніх галузях “Мистецтва”, “Соціальна та здоров’язбережувальна”, “Фізична культура”.
10. Про схвалення правил внутрішнього розпорядку ліцею для всіх учасників освітнього процесу.
11. Про вибір платформи для проведення уроків з учнями в разі дистанційної форми навчання.
12. Про організацію роботи в закладі з безпеки життєдіяльності та заходи з охорони праці в умовах воєнного стану.
13. Про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів 5,6 класу, які здобуватимуть освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти. Обрання форм Свідоцтв досягнень. Затвердження плану спостережень за результатами навчання учнів 5,6 класу..
14. Про створення безпечного освітнього середовища, запобігання та протидія проявам насильства (боулінгу, цькуванню) в ліцеї. Затвердження плану заходів запобігання та протидії насильства (булінгу, цькуванню) в ліцеї на 2023/2024 н.р. Затвердження Кодексу безпечного освітнього середовища.
15. Про організацію харчування учнів та вихованців у 2023-2024 навчальному році
16. Про організацію освітнього процесу у 2023/2024 н.р. (методичні рекомендації щодо викладання предметів в 2023/2024 н.р.)
17. Про обов’язковість української мови та українського контенту на уроках та позакласній роботі
-
СЛУХАЛИ:
Руденко Тетяну Сергіївну, заступника директора з навчально-виховної роботи, про вибір секретаря педради. Тетяна Сергіївна внесла пропозицію обрати секретарем педагогічної ради вчителя української мови та літератури Попову Людмилу Петрівну.
ВИРІШИЛИ:
Обрати секретарем педагогічної ради Попову Людмилу Петрівну, вчителя української мови та літератури.
2. СЛУХАЛИ:
Голуба Петра Фроловича, директора ліцею, про підсумки роботи Розаліївського ліцею у 2022-2023 н.р. в умовах правового режиму воєнного стану та завдання на 2023-2024 н.р., спрямовані на забезпечення функціонування та розвиток закладу.
ВИРІШИЛИ:
-
1. Педагогічному колективу ліцею:
1.1. Організацію освітнього процесу спрямувати на виконання освітньої програми закладу, створення безпечного освітнього середовища.
1.2.Забезпечити інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом створення умов для їх навчання в інклюзивних класах.
1.3.Забезпечити системне підвищення якості надання освітніх послуг, використовуючи різні форми організації освітнього процесу.
1.4.Освітній процес здійснювати з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб. Створювати оптимальні умови для навчання, виховання, фізичного розвитку дітей, збереження та зміцнення здоров’я.
1.5. Формувати національно свідомого громадянина України.
1.6. Забезпечити якість та доступність психологічних послуг для всіх учасників освітнього процесу.
1.7.Підвищувати якість освітнього процесу, забезпечувати його спрямованість на успішну адаптацію дитини в соціумі та застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів шляхом впровадження компетентнісного і діяльнісного підходів.
1.8.Забезпечити результативність участі учнів в регіональних, обласних олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, академічних конкурсах.
1.9.Практикувати участь у дистанційних конкурсах та акціях, екскурсій з використанням дистанційних технологій. Впроваджувати активні, цікаві, проведення виховних годин (квести, флешмоби, ігри тощо).
1.10. Дотримуватися принципів академічної доброчесності, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.
1.11. Посилювати та урізноманітнювати форми і методи національно-патріотичного виховання дітей і молоді, формувати в учнів національну ідентичність, активну громадянську позицію шляхом оптимальної організації виховної роботи та залучення до роботи органів учнівського самоврядування закладу.
1.12. Посилити роль шкільних бібліотек у формуванні загальної освіченості та базових навчальних знань, умінь та навичок.
1.13. Програми курсів, спецкурсів, факультативів, гуртків підбирати у відповідності до рівня можливостей, нахилів, здібностей учнів певного класу.
2.Адміністрації ліцею:
2.1.Сприяти ефективному впровадженню базових положень Нової української школи у закладі освіти.
2.2.Поглибити співпрацю з соціальними партнерами; посилити роботу із залучення коштів для покращення навчально-матеріальної бази навчального закладу.
2.4. Забезпечити подальший методичний супровід та розширення кола суб'єктів інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в закладі.
2.5. Створювати оптимальні умови для якісного професійного розвитку педагогічних кадрів школи в міжатестаційний період.
2.6.Удосконалювати організаційно-методичні механізми пошуку, виявлення і підтримки творчо працюючих педагогів та підготовки їх до участі у фахових конкурсах.
2.7. Залучати науковий потенціал для покращення роботи з обдарованою молоддю.
2.8.Забезпечувати поширення передового педагогічного досвіду педагогів закладу через друковані фахові видання, освітні інтернет-портали, збірники та буклети, тиражування дисків.
2.9.Посилити роботу педагогічного колективу з учнями та їх батьками щодо попередження і профілактики дитячого травматизму. Спрямувати всі зусилля на створення безпечного для життя освітнього середовища.
3.Заступнику директора з навчально-виховної роботи Руденко Т.С.:
3.1. Вжити дієвих заходів з проведення комплексу робіт щодо дотримання вимог державних стандартів, впровадження нових стандартів, зосередивши особливу увагу на матеріально-технічному та дидактичному забезпеченні предметів. Здійснювати належне методичне забезпечення впровадження нових форм навчання.
3.2.Взяти на контроль викладання предметів, що читаються на поглибленому рівні. Розробити план заходів щодо подолання освітніх втрат за 2022-2023 н.р. викликаних воєнним станом, розробити алгоритм дій щодо надолуження прогалин у навчанні.
3.3.Орієнтація методичної роботи на підвищення професійної компетентності вчителів з метою забезпечення ефективності та якості уроку.
4. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Руденко Т.С.
4.1. Для забезпечення вільного доступу учнів, вчителів до необхідної інформації продовжити роботу над створенням сучасної інформаційно-ресурсної системи ліцею шляхом вдосконалення веб-сайту закладу, створення мережі електронних бібліотек, віртуальних навчальних центрів.
4.2. Сприяти підвищенню інформаційної компетентності вчителів з метою забезпечення переходу ліцею на ведення журналів в електронній формі HUMAN. Продовжувати вести електронний і паперовий журнал 9 класу (випускного) відповідно до вимог ведення і зберігання ділової документації.
5.Заступнику директора з виховної роботи Невихожій Жанні Вікторівні взяти на контроль відвідування учнями уроків, організовувати конкретну роботу щодо зміцнення дисципліни в учнівському колективі.
6. Соціально-психологічній службі:
6.1. Своєчасно виявляти дітей, які потребують тривалого лікування, корекції фізичного або розумового розвитку, створювати передумови для їх соціальної адаптації.
6.2. Працювати з сім'ями, які опинилися у складних життєвих умовах. Вивчати житлово-побутові умови учнів, надавати психолого-педагогічну допомогу функціонально-неспроможним сім'ям.
6.3. Проводити антибулінгову політику.
7. Педагогу-організатору Назарко Віті Вікторівні створити сприятливі умови для ефективної роботи лідерів учнівського самоврядування, активніше співпрацювати з громадськими організаціями, залучати учнівську молодь до участі у соціально значущих програмах.
3. СЛУХАЛИ:
Голуба П.Ф., директора ліцею, який повідомив, що відповідно до статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і 31 травня наступного року.
При формуванні структури навчального року буде враховано безпекову ситуацію в регіоні та області. Тривалість канікул у закладі протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
Директор запропонував таку структуру навчального року:
І семестр – з 01.09.2023 по 23.12.2023 року;
ІІ семестр – з 09.01.2024 по 31.05.2024 року.
Канікули за семестрами:
осінні – з 22 жовтня 2023 року по 29 жовтня 2023 року;
зимові – з 24 грудня 2023 року по 08 січня 2024 року;
весняні – з 25 березня 2024 року по 31 березня 2024 року.
ВИРІШИЛИ:
Затвердити структуру 2023-2024 навчального року у запропонованому форматі.
4. СЛУХАЛИ:
Голуба П.Ф.., директора ліцею, який ознайомив присутніх зі змістом листа МОН № 1/12186-23 від 16 серпня 2023 року “Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти” та звернув увагу, що Освітній процес у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 н. р., відповідно до рішень Гуманітарного відділу освіти Узинської міської ради та засновників закладів освіти, може бути організовано за очною, дистанційною формами навчання або їх поєднанням (за змішаним режимом) залежно від можливостей фонду захисних споруд у цих закладах. Окрім того, директор повідомив про можливості захисних споруд навчального закладу щодо місткості осіб та ознайомив присутніх з рішенням гуманітарного відділу щодо організації освітнього процесу у закладах освіти у 2023-2024 н.р.
ВИРІШИЛИ:
Зважаючи на те, що ліцей містить захисні споруди, що вміщують 100 осіб, і можуть повною мірою одночасно забезпечити захист усім учасникам освітнього процесу, освітній процес організувати за 5-денним тижневим режимом занять в очному форматі для всіх учасників освітнього процесу.
5. СЛУХАЛИ:
Голуба П.Ф.., директора Розаліївського ліцею, який довів до відома педколективу основні аспекти річного плану роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік. Директор ознайомив педколектив з основними напрямками роботи відповідно до річного плану роботи ліцею у новому навчальному році. Було запропоновано схвалити річний план роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік.
Педколектив було ознайомлено також із режимом роботи ліцею, із закріпленням класів за учителями та учнями.
ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити річний план роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік, режим роботи ліцею у 2023-2024 н.р..
2.Методичній раді ліцею спланувати заходи реалізації поставлених завдань, уклавши відповідні плани та міні-проєкти, спланувати роботу психолого-педагогічного семінару, методичних тижнів, педагогічних читань тощо.
6.СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С., заступника директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх з основними розділами Освітньої програми закладу для початкової, базової та старшої школи, і повідомила, що Освітня програма Розаліївського ліцею (далі освітня програма) окреслює рекомендовані підходи до планування й організації освіти Розаліївського ліцею - єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державними стандартами початкової освіти, базової та повної освіти. Заступник повідомила, що з повним викладом змісту можна ознайомитись на сайті ліцею.
ВИРІШИЛИ:
Схвалити Освітню програму Розаліївського ліцею на 2023-2024 н. р.
7. СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С.., заступника директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх із Положенням про інклюзивну форму здобуття загальної середньої освіти, «Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти». У 2023-2024 н.р. до ліцею звернулися батьки (заяви батьків) із проханням організувати інклюзивне навчання таким учням:
-
Мазуренко Денис 5 клас
-
Станканинець Микола 6 клас
Та переведення на екстернатну форму навчання таким учням:
1. Шукуров Роман 6 клас
2. Арестов Даніїл 9 клас
ВИРІШИЛИ:
-
Організувати інклюзивне навчання вище перерахованим учням.
-
Організувати екстернатне навчання для вище перерахованих учнів.
8. СЛУХАЛИ:
Заступника директора з навчально – виховної роботи Руденко Т.С ., яка повідомила, що організація освітньої діяльності в 5-6-х класах закладів загальної середньої освіти здійснюватиметься відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р), Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898.
Метою нової школи є різнобічний розвиток особистості, яка прагне до самовдосконалення та навчання впродовж життя. Тож учні мають опанувати наскрізні вміння та ключові компетентності, передбачені Держстандартом.
Для організації ефективного освітнього процесу необхідно створити безпечне освітнє середовище та врахувати вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, їх особливі освітні потреби.
Реалізація завдань Держстандарту забезпечується освітньою програмою закладу, яка містить перелік усіх модельних програм, обраних закладом для вивчення у 5-6 класах.
Крім того, заступник директора повідомила, що усі вчителі, які будуть викладати у 5-их, 6-тих класах НУШ ліцею, пройшли відповідну курсову перепідготовку, опрацювали нормативні документи, які регулюють освітній процес і готові до роботи у 5-их, 6-тих класах.
Заступник директора зауважила, що всі вчителі-предметники вибрали модельні програми з базових дисциплін і на основі даних модельних сформували навчальні програми для вивчення предметів у 5-6-тих класах, які було обговорено на засіданнях методичних об’єднань кафедр. Доповідач внесла пропозицію затвердити навчальні програми для 5-6-тих класів НУШ.
ВИРІШИЛИ:
Затвердити навчальні програми з базових дисциплін для навчання у 5-6-тих, класах НУШ у запропонованому форматі.
9. СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С., заступника директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх зі змістом Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН №813 від 13.07.2021 року, вимогами щодо оцінювання результатів навчання учнів 3-4 класів і запропонувала використовувати у 3-4 класах рівневе оцінювання результатів навчання. Заступник директора також повідомила, що оцінювання навчальних досягнень учнів 5-их, 6-тих класів здійснюватиметься відповідно до Наказу МОН № 289 від 01.04.2022 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти».
Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на сформовані ключові компетентності та наскрізні вміння, згідно з вимогами Держстандарту. Основними видами оцінювання є поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.
Поточне та підсумкове оцінювання здійснюють із застосуванням основних форм та способів:
-
усної (індивідуальне, групове та фронтальне опитування);
-
письмової, зокрема графічної (діагностичні, самостійні та контрольні роботи, тестування, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, графіками, схемами, контурними картами тощо);
-
цифрової (тестування в електронному форматі);
-
практичної (виконання різних видів експериментальних досліджень та навчальних проєктів, виготовлення виробів, роботи з біологічними об'єктами, хімічними речовинами тощо).
Результати річного оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку.
Заступник директора запропонувала з метою адаптації п’ятикласників та шестикласників до навчання в середній школі протягом двох тижнів навчання не виставляти балів початкового рівня. Оцінювання здійснювати за 12-бальною шкалою.
ВИРІШИЛИ:
-
Оцінювання учнів 5-6 класів здійснювати за 12-ти бальною шкалою.
-
Встановити адаптаційний період: 01.09.2023 р. – 15.09.2023 р. (2 тижні), упродовж якого не виставляти оцінок початкового рівня.
-
Супроводжувати оцінювання вербальною характеристикою з орієнтацією на досягнення учня / учениці (а не на помилки або невдачі).
-
Річне оцінювання здійснювати на підставі загальної оцінки результатів навчання за І та ІІ семестри.
-
Якщо рівень результатів навчання учня / учениці визначити неможливо через тривалу відсутність учня / учениці, у класному журналі та свідоцтві досягнень робити запис «(н/а)» (не атестований(а))
-
Результати навчання учнів 3-4 класів оцінювати у рівнях.
10. СЛУХАЛИ:
Голуба П.Ф., директора Розаліївського ліцею, який ознайомив присутніх з Правилами внутрішнього трудового розпорядку і повідомив, що дані правила вже обговорено на Зборах трудового колективу і з повним викладом змісту можна ознайомитись на сайті ліцею.(Правила додаються)
ВИРІШИЛИ:
Продовжити дію попередньо укладених Правил внутрішнього трудового розпорядку Розаліївського ліцею.
11. СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С.., заступника директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх з перевагами повнофункціональної Google Meet платформи дистанційної освіти, що містить всі необхідні інструменти для шкіл. Інструменти співпраці між учнями, вчителями та батьками.
Важливою перевагою є те, що навчальний процес може бути безперервним та якісним навіть в найскладніших умовах.
УХВАЛИЛИ: використовувати платформу Google Meet для роботи з учнями, у разі дистанційного навчання.
12. СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С.., заступника директора з навчально – виховної роботи, яка доповіла, що заклад освіти відповідає вимогам безпечного освітнього середовища при змішаній формі навчання на 2023-2024 н.р.. Облаштування укриттів та організація безпечного освітнього простору у ліцеї здійснюється за допомоги батьків та працівників ліцею. Нагадала, що освітній процес в офлайн формі можливий в приміщеннях тільки в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога». Підвела підсумки підготовки укриття ліцею до нового навчального року та озвучила завдання, які стоять перед педагогічним колективом.
Заступник директора ознайомила присутніх з Порядком дій учасників освітнього процесу під час сигналу повітряної тривоги.
ВИРІШИЛИ:
1.Погодити план заходів з організації безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану у 2023/2024 н.р.
2. Погодити Порядок дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги взяти до виконання. (Порядок дій додається)
-
СЛУХАЛИ:
Руденко Т.С., заступника директора з навчально-виховної роботи, з питанням про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобуватимуть освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.
Тетяна Сергіївна. зазначила, що відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р), Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898 із 1 вересня 2022 року п'ятикласники та шестикласники навчаються за новим Держстандартом базової середньої освіти за реформою «Нова українська школа».
Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідним Державним стандартом вимог до обов’язкових результатів навчання учнів є освітня програма.
Новий Типовий навчальний план містить 9 освітніх галузей: мовно-літературна; математична; природнича; технологічна; інформатична; соціальна і здоров’язбережувальна; громадянська та історична; мистецька; фізична культура. Заклад освіти самостійно визначає перелік навчальних дисциплін та інтегрованих курсів для реалізації кожної галузі. Враховуючи можливості нашого закладу, побажання учнів та їхніх батьків акцент робитиметься на навчальні предмети та інтегровані курси.
У Типовій програмі визначено рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин для кожної освітньої галузі. При 5-денному навчальному тижні навантаження становить 28 годин на тиждень (980 годин на рік). Заклад освіти самостійно обирає навчальне навантаження в межах заданого діапазону: між освітніми компонентами цієї освітньої галузі; на інші освітні галузі; на вибіркові освітні компоненти (незалежно від освітньої галузі). Проте слід зазначити, що кількість навчальних годин для вивчення української мови не може бути меншою, ніж у Типовому плані.
Навчання за освітньою програмою базової середньої освіти можуть розпочинати учні, які на момент зарахування (переведення) до закладу загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття відповідного рівня повної загальної середньої освіти, досягли результатів навчання, визначених у Державному стандарті початкової освіти, що підтверджено відповідним документом встановленого зразка.
Для організації ефективного освітнього процесу необхідно створити безпечне освітнє середовище та врахувати вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, їх особливі освітні потреби.
Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на сформовані ключові компетентності та наскрізні вміння згідно з вимогами Держстандарту. Основними видами оцінювання є поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання. Поточне та підсумкове оцінювання здійснюють із застосуванням основних форм та способів: усної (індивідуальне, групове та фронтальне опитування); письмової, зокрема графічної (діагностичні, самостійні та контрольні роботи, тестування, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, графіками, схемами, контурними картами тощо); цифрової (тестування в електронному форматі);
практичної (виконання різних видів експериментальних досліджень та навчальних проєктів, виготовлення виробів, роботи з біологічними об'єктами, хімічними речовинами тощо). Річне оцінювання здійснюється за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати відображаються у свідоцтві досягнень, що видаватиметься учневі щороку.
Система оцінювання має на меті допомогти вчителеві конкретизувати навчальні досягнення учнів і надати необхідні інструменти для впровадження об’єктивного й справедливого оцінювання результатів навчання. В оцінюванні навчальних досягнень учнів важливо розрізняти поточне формувальне оцінювання (оцінювання для навчання) та підсумкове оцінювання (семестрове, річне). Поточне формувальне оцінювання здійснюють з метою допомогти учням усвідомити способи досягнення кращих результатів навчання. Підсумкове оцінювання здійснюють з метою отримання даних про рівень досягнення учнями результатів навчання після завершення освітньої програми або окремих освітніх компонентів.
Основою для вироблення навчальних цілей є очікувані результати навчання, передбачені відповідною навчальною програмою, та критерії оцінювання. Доцільно впроваджувати поступове залучення учнів до вироблення критеріїв оцінювання результатів окремих видів навчальної діяльності. Надання учням зворотного зв’язку щодо їхніх навчальних досягнень відповідно до визначених цілей. Зворотний зв’язок має бути зрозумілим і чітким, доброзичливим і своєчасним. Важливо не протиставляти учнів одне одному. Доцільно акцентувати увагу лише на позитивній динаміці досягнень учня/учениці. Труднощі в навчанні доцільно обговорювати з учнями індивідуально. Зворотний зв’язок надають у письмовій, усній або електронній формі, залежно від дидактичної мети й виду навчальної діяльності.
Головна мета НУШ – створення школи, у якій приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити усім учасникам освітнього процесу. Тут прислухаються до думки учнів, батьків, вчителів, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. А з допомогою психологічної підтримки, між усіма учасниками пануватиме співпраця та взаєморозуміння.
Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, розроблені для учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.
Згідно Закону України «Про повну загальну середню освіту» кожен учень має право на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання незалежно від виду та форми здобуття ним освіти.
За рішенням педагогічної ради (за потреби) заклад освіти може визначити адаптаційний період впродовж якого не здійснюється поточне та тематичне оцінювання.
Свідоцтво досягнень (Додаток 1 до Рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів) відображає результати навчальних досягнень учня/учениці 5-6 класу з переліку предметів та інтегрованих курсів, визначених освітньою програмою закладу освіти. Надана форма Свідоцтва досягнень є орієнтовною, перелік предметів та інтегрованих курсів визначається закладом освіти відповідно до затвердженої освітньої програми. Перед друком Свідоцтва досягнень рекомендовано видалити зайві рядки або підкреслити назви курсів відповідно до освітньої програми закладу освіти.
Рекомендуємо систему оцінювання результатів навчання в освітніх галузях «Мистецтво», «Соціальна та здоров’язбережувальна», «Фізична культура» здійснювати на позитивному ставленні до кожного учня, і враховувати не рівень недоліків та прорахунків а рівень особистих досягнень. Визначення досягнень учнів у рівнях (Високий, Достатній, Середній, Початковий) з зазначених вище галузей нададуть змогу вчителеві об’єктивно, але водночас, не пригнічуючи особистість, оцінити тих, хто не має яскраво виражених художніх чи фізичних здібностей, проте характеризується сумлінним ставленням до навчання, активністю, ініціативністю. За рішенням педагогічної ради заклад освіти може відмовитись від оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів освітніх галузей «Мистецтво», «Соціальна та здоров’язбережувальна», «Фізична культура» або визначити власну шкалу оцінювання.
Акцентуємо увагу, що заклади освіти мають право на свободу вибору форм, змісту та способів оцінювання за рішенням педагогічної ради.
Формувальне (поточне формувальне) оцінювання, окрім рівневого або бального може здійснюватися у формі самооцінювання, взаємооцінювання учнів, оцінювання вчителем із використанням окремих інструментів (карток, шкал, щоденника спостереження вчителя, портфоліо результатів навчальної діяльності учнів тощо).
Основною ланкою в системі контролю у закладах загальної середньої освіти є поточний контроль, що проводиться систематично з метою встановлення рівнів опанування навчального матеріалу та здійснення корегування щодо застосовуваних технологій навчання.
Семестрове оцінювання може здійснюватися за результатами контролю груп загальних результатів відображених у Свідоцтві досягнень. Семестровий контроль проводиться з метою перевірки рівня засвоєння навчального матеріалу в обсязі навчальних тем, розділів і підтвердження результатів поточних оцінок, отриманих учнями раніше. Завдання для проведення семестрового контролю складаються на основі програми, охоплюють найбільш актуальні розділи й теми вивченого матеріалу, розробляються вчителем з урахуванням рівня навченості учнів, що дає змогу реалізувати диференційований підхід до навчання. Звертаємо увагу, що Семестровий контроль може бути комплексним, проводитись у формі тестування тощо. Фіксація записів тематичного та семестрового оцінювання проводиться в окремій колонці без дати. Оцінка за семестр ставиться за результатами тематичного оцінювання та контролю груп загальних результатів.
Оцінювання має бути зорієнтованим на очікувані групи результатів навчання, передбачені навчальною програмою з відповідного предмета або курсу.
УХВАЛИЛИ:
1. Вчителям-предметникам:
1.1. Опрацювати Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 року.
До 01.09.2023
1.2.Вивчити досвід пілотних шкіл щодо впровадження нового Державного стандарту базової загальної освіти.
До 20.09.2023
2. Психологічній службі закладу:
2.1. Розвивати індивідуальну освітню траєкторію кожного учня.
Постійно
2.2. Надавати дієву допомогу усім учасникам освітнього процесу, налагоджувати педагогіку партнерства.
Постійно
2.3. Спланувати сучасні освітні заходи щодо попередження професійного вигорання педагогів.
До 01.10.2023
2.4. Проводити інформаційну, просвітницьку роботу з учнями, батьками, вчителями.
Постійно
3.Оцінювання в 5-6 класах НУШ здійснювати за бальною шкалою – у І, ІІ семестрах та за рік.
14. СЛУХАЛИ:
Невихожу Ж.В.., заступника директора ліцею з виховної роботи, яка виступила з питанням про створення безпечного освітнього середовища, запобігання та протидія проявам насильства (боулінгу, цькуванню) в ліцеї. Затвердження плану заходів запобігання та протидії насильства (булінгу, цькуванню) в ліцеї на 2023/2024 н.р. Затвердження Кодексу безпечного освітнього середовища.
Згідно Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до Конвенції ООН про права дитини, наказу МОН від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів середньої освіти», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.02.2018 № 2657-VIII, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229, листа МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», враховуючи рекомендації листа МОН України «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н. р.»від 10 серпня 2022 р. № 1/9105-22, листа МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480, методичним рекомендаціям щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, Закону України «Протидію торгівлі людьми» від 20.09.2011 № 3799-І, Розпорядженням КМУ від 06.12.2019 № 56 , на виконання Указу Президента України від 18.05.2019 № 2892019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», листа МОН Указ Президента від 13.10.2015 № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2027» та наказу від 29.07.2019 № 1038 «Про внесення змін до наказу МОН від 16.06.2015 № 641», заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», виконання Плану заходів МОН України щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період 2022 - 2025 років» (наказу МОН України немає), з метою організації роботи щодо створення безпечного освітнього середовища в ліцеї, профілактики правопорушень, попередження насильства в сім’ї над дітьми, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, безпеки життєдіяльності, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю, виховання в учнів таких цінностей як толерантність, повага, порядність, гармонійне спілкування та співіснування у суспільстві, виховання поваги до Конституції держави законодавства, державних символів – Герба, Прапору, Гімну, поваги та любов до державної мови, забезпечення комфортних умов навчання та праці, створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства, з метою попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі.
УХВАЛИЛИ:
1. Заступнику директора з виховної роботи Невихожій Ж.В..:
1.1. Ознайомити педагогічний колектив ліцею з листом МОН України «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».
Серпень 2023 р.
1.2. Розробити та подати на затвердження директору ліцею План заходів щодо запобігання та протидії булінгу, кібербулінгу в освітньому середовищі та реагування у випадку виявлення булінгу в закладі освіти, та Порядок дій у разі вчинення учнями правопорушень і злочинів.
1.3. Опрацювати на засіданні методичного об’єднання класних керівників лист МОН «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н. р».
1.4.Розробити спільно з МО класних керівників та учнівським самоврядуванням правила поведінки учнів у навчальному закладі в умовах воєнного стану та слідкувати за їх дотриманням
До 16.09.2023
1.5..Постійно контролювати поведінку дітей, взаємовідносини між дітьми протягом 2023/2024 навчального року.
Постійно
1. 6.Взяти під особистий контроль виконання Плану-заходів щодо створення у 2023/2024 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.
Постійно
2. Створити постійно діючу комісію з виявлення фактів булінгу та реагування на них у складі:
Голуба П.Ф. ., директора ліцею – голова комісії;
Руденко Т.С.., заступника директора з виховної роботи – заступник голови комісії;
Старинець Н.І.. – практичного психолога, соціального педагога ліцею;
Назарко В.В. - педагога організатора
3. Членам постійно діючої комісії:
3.1. Після отримання повідомлення про факт булінгу, кібербулінгу невідкладно реагувати шляхом проведення внутрішнього розслідування, індивідуальної роботи з учасниками булінгу, проведення нарад тощо.
Постійно
3.2. В разі необхідності звертатися самим або рекомендувати звернутися з батьками в відділ поліції, службу у справах дітей.
Постійно
3.3. Своєчасно виявляти батьків або осіб, що їх замінюють які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо створення належних умов для життя, навчання та виховання учнів.
Постійно
4. Педагогічним працівникам ліцею:
4.1. Забезпечити виконання Плану заходів, щодо запобігання та протидії булінгу.
4.2. Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми.
Протягом навчального року
4.3. Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.
Протягом навчального року
4.4. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного та/або психічного).
Протягом навчального року
4.5. Невідкладно інформувати адміністрацію навчального закладу про виявлений факт булінгу по відношенню до здобувачів освіти.
Протягом навчального року
4.6. Дотримуватися алгоритму дій працівника навчального закладу разі виявлення випадку насильства над дитиною.
Протягом навчального року
4.7. Використовувати різноманітні методи роботи для профілактики булінгу.
Протягом навчального року
5. Класним керівникам 1-10 класів:
5.1. Забезпечити щоденний контроль за станом кожної дитини з метою попередження проявів насильства або негативний явищ.
Постійно
5.2. Створювати позитивну атмосферу в учнівському колективі.
5.3. Терміново повідомляти адміністрацію ліцею щодо порушень правил безпечного освітнього простору.
5.4. Впродовж року організувати і провести комплекс заходів (години спілкування «Мобінг», «Булінг», Кібербулінг), спрямованих на попередження проявів булінгу, кібербулінгу запобігання та протидії домашньому насильству серед учнів.
5.5. Постійно проводити просвітницьку роботу з учнями щодо попередження правопорушень, дитячої підліткової злочинності, шкідливих звичок.
5.6. Здійснювати індивідуальну роботу з підлітками, які потребують особливої педагогічної уваги.
5.7. Проводити просвітницьку роботу серед учнів, батьків щодо ознайомлення їх з правами та можливостями, способами дій та реагування на випадки булінгу (цькування) свідками, учасниками або об’єктами, якого вони стали або могли стати.
5.8. Проводити разом з психологом діагностику психологічного клімату класу і виявляти дітей, які зазнали прояви булінгу зі сторони своїх однокласників.
5.9. Формувати безпечний освітній простір шляхом створення позитивного мікроклімату класу, оволодіння учнями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.
5.10. Розробити спільно з учнями правила поведінки у класі і слідкувати за їх дотриманням
6. Практичному психологу та соціальному педагогу Старинець Н.І...:
6.1. Забезпечити ефективне функціонування соціально-психологічної служби з питань створення безпечного освітнього середовища, проведення просвітницької, профілактичної та діагностичної роботи щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі.
Протягом навчального року
6.2. Проводити просвітницьку роботу з батьками та педагогами щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі, запобігання та протидії домашньому насильству (згідно з розробленими заходами).
Протягом навчального року
6.3. Забезпечити здійснення моніторингу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді.
Протягом навчального року
6.4. Розробити індивідуальні програми психолого-педагогічного супроводу учнів «групи ризику».
До 16.09.2023
6.5. Здійснювати психолого-педагогічний контроль за індивідуальними та сімейними факторами, які формують у дітей схильність до агресивної поведінки та жорстокості; своєчасне виявлення учнів, схильних до агресивної поведінки, методом педагогічної і психологічної діагностики.
За потребою
6.6. Забезпечити проведення соціально-психологічних досліджень серед здобувачів освіти з питань попередження насильства в сім’ї, булінгу та розробити рекомендації з питань створення безпечного освітнього середовища.
Протягом навчального року
6.7. Спланувати профілактично-просвітницьку роботу щодо попередження і подолання булінгу.
До 15.09.2023 р.
6.8. У випадках виявлення дітей, які постраждали від насильства, жорстокості, цькування, проводити з ними корекційну роботу та невідкладно повідомляти адміністрацію ліцею.
7. Завідуючий бібліотекою створити в бібліотеці постійнодіючі тематичні виставки з питань безпечного освітнього середовища.
8.Питання організації безпечного середовища тримати на постійному контролі.
9. Заступникам директора: Руденко Т. С., Невихожій Ж.В. забезпечити належний контроль за чергуванням вчителів.
15. СЛУХАЛИ
Директора ліцею Петра Голуба про організацію харчування учнів та вихованців у 2023-2024 навчальному році
УХВАЛИЛИ :
1. Організувати повноцінне харчування вихованців дошкільного відділення.
1.1. Встановити грошову вартість харчування на 1 дитину в день у розмірі - від 3-х до 7-ми років – 35 грн.
1.2. Встановити плату за харчування дітей дошкільного відділення у розмірі 40% від вартості харчування.
1.3.Забезпечити безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, батьки яких є учасниками АТО та дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб.
1.4.Зменшити розмір плати за харчування дітей у дошкільному відділенні на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.
2. Організувати безкоштовне харчування учнів 1 -10 класів пільгових категорій (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, діти з інвалідністю, діти, батьки яких є учасниками АТО/ООС, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб, діти, батьки яких є учасниками бойових дій, діти із сімей осіб, які загинули (зникли безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України) за рахунок коштів місцевого бюджету.
3. Встановити грошову вартість одноразового харчування учнів 1-10 класів пільгових категорій від 6 до 18 років у розмірі 30 грн.
4. Вивчити питання організіції харчування учнів 1-10 класу не пільгових категорій за батьківські кошти.
16. СЛУХАЛИ:
Заступника директора з НВР Тетяну Руденко, яка зупинилася на головних аспектах організації освітнього процесу в 2023/2024 н.р.
УХВАЛИЛИ:
16.1.Схвалити Модель організації освітнього процесу з 01.09.2023 року .
2.Організувати для учнів 1-4, 5-9, 10 класів освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання за допомогою платформи HUMAN Школа
3. Схвалити розклад навчальних занять для учнів 1-4, 5-9,10 класів на 2023/2024н.р.
Схвалити розклад дзвінків:
4. Під час очної та змішаної форми навчання (додаток 3)
5. Під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, врахувавши Державні санітарні правила та норми, що регламентують проведення навчальних занять з використанням комп'ютерної техніки( тривалість уроку – 30 хвилин). Під час проведення уроків з використанням технологій дистанційного навчання врахувати:
- Класоводу 1 класу – 5 хвилин використовувати для дидактичних ігор з учнями на освітніх онлайн платформах.
- Класоводам 2-3 класів - 10 хвилин використовувати для дидактичних ігор з учнями на освітніх онлайн платформах ;
- Класоводу 4 класу - 10 хвилин використовувати для дидактичних ігор з учнями на освітніх онлайн платформах;
- Учителям-предметникам 5-10 класів – 15 хвилин використовувати для виконання учнями додаткових завдань на освітніх онлайн платформах .
Тривалість уроків та розклад дзвінків
1. Тривалість уроків становить:
у 1-х класах – 35 хвилин;
у 2-10-х класах – 40 хвилин;
2. Розклад дзвінків у школі І ступеня (1-4 класи):
№ уроку |
1 клас |
||
Початок |
Закінчення уроку |
Тривалість перерв |
|
1 |
8.30 |
9.05 |
15 |
2 |
9.20 |
9.55 |
15 |
3 |
10.10 |
10.45 |
20 |
4 |
11.05 |
11.40 |
15 |
5 |
11.55 |
12.30 |
|
№ уроку |
2 - 4 класи |
||
Початок уроку |
Закінчення уроку |
Тривалість перерв |
|
1 |
8.30 |
9.10 |
10 |
2 |
9.20 |
10.00 |
10 |
3 |
10.10 |
10.50 |
15 |
4 |
11.05 |
11.45 |
10 |
5 |
11.55 |
12.35 |
10 |
6 |
12.45 |
13.25 |
3. Розклад дзвінків у школі ІІ, ІІІ ступенів (5-10 класи):
№ уроку |
5-9 класи |
||
Початок уроку |
Закінчення уроку |
Тривалість перерв |
|
0 |
8.00 |
08.25 |
5 |
1 |
8.30 |
9.10 |
10 |
2 |
9.20 |
10.00 |
10 |
3 |
10.10 |
10.50 |
15 |
4 |
11.05 |
11.45 |
10 |
5 |
11.55 |
12.35 |
10 |
6 |
12.45 |
13.25 |
5 |
7 |
13.30 |
14.10 |
16.2.У разі очного навчання педагогічним працівникам дотримуватися санітарно-епідемічних норм при організації навчального процесу в умовах поширення коронавірусної інфекції COVID-19 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та постанови Головного Державного санітарного лікаря України від 06.10.2021 року №13 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби ( COVID-19)»; наказів по ліцею від 26.08.2022 року « Про дотримання протиепідемічних заходів у Розаліїаському ліцеї №38», №184 від 26.08.2022 року « Про затвердження алгоритмів дій у разі виявлення ознак коронавірусної хвороби COVID- 19 в Розаліївському ліцеї
упродовж 2023/2024 н.р.
16.3. Залишити за педагогічною радою право вносити зміни в Модель організації освітнього процесу відповідно до змін воєнного стану та епідеміологічної ситуації.
за потреби
16.4. Свято Дня знань:
Провести 01 вересня 2023 року з урахуванням безпекової ситуації в умовах воєнного стану.
до01.09.2023 року
16.5. Класоводам 1-4 класів та класним керівникам 5-10 класів:
-
Провести перший тематичний урок «Ти як? Повертаємось до школи»
01.09.2023 року
-
Провести урок-інструктаж з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту із записом інструктажів у журнал.
01.09.2023 року
16.6.Схвалити Освітню програму Розаліївського ліцею на 2023/2024 н.р..
16.7.Схвалити План роботи школи на 2023/2024 н.р.
16.8..Схвалити наступну структуру і тривалість 2023/2024 навчального року:
Семестри: |
|
І семестр |
з 01.09.2023р. по 23.12.2023р. (82 навчальних дні) |
ІІ семестр |
з 08.01.2024р. по 31.05.2023р. (93 навчальних дні) |
Канікули: |
|
осінні |
з 23.10.2023р. по 29.10.2023р. (7 календарних днів) |
зимові |
з 23.12.2023р. по 07.01.2024р. (16 календарних днів) |
весняні |
з 25.03.2023р. по 31.03.2024р. (7 календарних днів) |
|
16.9.Залишити право за рішенням педагогічної ради вносити зміни в структуру навчального 2023/2024 навчального у разі змін чинного державного законодавства.
за потреби
16.10.Схвалити Положення про професійні спільноти педагогічних працівників Розаліївського ліцею.
16.11.Головам шкільних ПСПП подати заступнику директора з НВР Руденко Т.С. плани роботи шкільних професійних спільнот педагогічних працівників.
до 12.09.2023
16.12.Навчальні екскурсії та практику в 2023/2024 н.р не проводити.
16.13. Рекомендувати учителям-предметникам:
16.14. Здійснювати оцінювання за I-ІІ семестр учнів 5-6 класів з предметів художньо-естетичного циклу (фізична культура, технології, образотворче навчання, музичне мистецтво) за 12-бальною шкалою.
за потреби
16.15. Класоводам 1-4 класів та класним керівникам 5-10 класів оновити особові справи, врахувавши новоприбулих та ВПО.
до 09.09.2023
16.17.Заступнику директора з НВР Руденко Т.С. забезпечити контроль електронних класних журналів на порталі HUMAN Школа
упродовж 2023/2024 н.р.
17.СЛУХАЛИ : директора ліцею Петра Голуба Про обов’язковість української мови та українського контенту на уроках та позакласній роботі.
Який наголосив: відповідно до вимог нормативно-правових актів та враховуючи важливість збереження та розвитку національної мови та культурного контенту в системі освіти, педагогічний колектив ліцею обов’язково повинен використовувати українську мову та український контент на уроках та позакласній роботі у ліцеї.
УХВАЛИЛИ :
-
Обов'язковість використання української мови: Всі уроки та позакласні заходи у ліцеї проводитимуться виключно українською мовою, яка є державною мовою України.
-
Використання українського контенту: вчителям рекомендується використовувати український контент (підручники, матеріали, додаткові ресурси, Інтернет-ресурси) для забезпечення навчального процесу.
-
Адміністрації ліцею: забезпечити необхідні ресурси та підтримку для успішної реалізації цього рішення.
-
Заступнику директора з навчально-виховної роботи Руденко Т. С. :запланувати механізми контролю та оцінки ефективності впровадження української мови та контенту на уроках та позакласних заходах
Голова педради Петро ГОЛУБ
Секретар Людмила ПОПОВА