Правила поведінки здобувачів освіти в закладі
І. Загальні правила поведінки
1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
2. Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
3. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.
6. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
7. Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
8. Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
9. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
10. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
11. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.
12. Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.
13. Не дозволяється жувати гумку.
14. Учні можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчання.
15. Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
16. На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.
17. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
18. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
ІІ. Поведінка на уроках
1. Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
2. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
5. Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
6. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
7. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
8. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
9. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.
10. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
11. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
12. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
ІІІ. Поведінка учнів до початку, на перервах і після уроків
1. Під час перерви учень зобов'язаний:
- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
- вийти з класу, якщо попросить вчитель;
- підкорятися вимогам чергового вчителя;
- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;
- учням забороняється входити до вчительської без дозволу;
- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.
4. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.
5. Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.
7. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
8. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19
Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)
1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).
3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
- Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
- Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
- Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
- Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
План заходів, які спрямовані на запобігання та протидію булінгу в Розаліївському НВО на 2020-2021 н. р.
№ з/п |
Тема заходу та форма проведення |
Термін проведення |
Відповідальні |
Примітка |
1. |
Батьківські збори, форуми, «круглі столи» (в онлайн режимі) на тему «Роз’яснення та обговорення листа МОН України від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 №2657-VІІІ», Листа МОН №1/9-385 від 20.07.2020 р. "Деякі питання організації виховного процесу у 2020-2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок".
|
Вересень-жовтень |
Класні керівники |
|
2. |
Батьківський форум «Роз’яснення та обговорення листа МОН України від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 №2657-VІІІ» |
травень |
Керівник закладу, здвр |
|
3. |
Оприлюднення на веб-сайті закладу, на дошках оголошень, при проведенні інструктажів для всіх працівників закладу: - правил поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; - плану заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); - процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки боулінгу (цькуванню) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо). |
Вересень |
Керівник закладу |
|
4. |
Оприлюднення телефонів довіри на дошках оголошень, веб-сайті школи , зокрема: - дитяча лінія 116 111 або -0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00); - гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000; - гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335; - Уповноважений Верховної ради з прав людини 0 800 50 17 20; - Уповноважений президента з прав дитини 044 255 76 75; - центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103; - Національна поліція України 102. |
До 01.09.2020 |
Керівник закладу |
|
5. |
Налагодити роботу психологічної служби закладу, зокрема в частині підвищення кваліфікації практичного психолога та соціального педагога з формування вмінь та навичок щодо виявлення, протидії та попередження боулінгу (цькування) |
Постійно |
Власюк Л.О Тищук О.В. |
|
6. |
Проведення виховних заходів із використанням окремих відеороликів, виготовлених за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича із підлітками, педагогічними працівниками та батьківською громадськістю м. Києва. (Безпечна школа - Нік Вуйчич (ВІДЕО) . Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video) та рубрики «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» для використання в профілактичній роботі в закладах освіти. Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu |
Протягом року |
Класні керівники 1-11кл. |
|
7. |
Проведення занять з елементами тренінгу, переглядом та обговоренням тематичних відеосюжетів для учнів 1-11 класів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів. |
Протягом року |
Тищук О.В. |
|
8. |
Проведення занять з елементами тренінгу для учнів 1-11 класів щодо формування уміння управляти власними емоціями та подолання стресу. |
Протягом року |
Власюк Л.А. |
|
9. |
Запровадження та проведення консультаційних годин у практичного психолога та соціального педагога (скриньок довіри тощо) |
Постійно |
Власюк Л.О. Тищук О.В. |
|
10. |
Організація регулярної перевірки приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування) та організацію належних заходів безпеки (спостереження за місцями загального користування: їдальнею, коридорами, роздягальнями, ігровими та спортивними майданчиками, шкільним подвір’ям та технічними приміщеннями) |
Постійно |
Здвр Педагогічні працівники Обслуговуючий персонал |
|
11. |
Проведення зустрічей з представниками (інспекторами) з ювенальної превенції сектору превенції. |
Щорічно |
Керівник закладу |
|
12. |
Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) в навчальному закладі відповідно заяв, що надійшли (згідно рекомендацій) у разі виникнення випадків булінгу. |
Постійно |
Керівник закладу |